Mgr. Martina Grycová

Kdo jsem?

• Doma - občas milující maminka, občas krotitelka divé zvěře, někdy učitelka, jindy žákyně, kuchařka, uklízečka, pradlena, ošetřovatelka, prostě taková normální MÁMA
  • Ve škole – velmi často učitelkou dětí 1. ročníku, pracuji zde třináctým rokem
  • Vystudovala jsem učitelství 1. stupeň ZŠ se specializací Dramatická výchova v Ostravě
  • Lektor genetické metody čtení a psaní

Proč jsem tady?

• Po jednom odučeném roce na jiné škole se mi naskytla příležitost učit v Řeznovicích. Věděla jsem už z dob praxe, že se tady hodně naučím. Věděla jsem, že se učitelé této školy vzdělávají a chtějí přijímat a zkoušet nové věci.

Co mě baví a zajímá, co dělám ráda?

• Baví mě učit děti i dospělé.
  • Baví mě práce s dětmi, sledovat jejich objevy, vývoj, pokroky.
  • Ráda se vzdělávám v praktických věcech, v takových, které mohu využít ve vyučování.
  • Ráda sportuji (lyžování, bruslení, tenis, tanec, chystám se na snowboard).
  • Zajímají mě témata týkající se přírody.

Jaké vzdělávání mě nejvíce ovlivnilo?

• Skupina PAU (přátelé angažovaného učení), víkendová setkání – setkávala jsem se s lidmi, kteří byli nadšeni pro změny ve školství. Předali mi už během studií velké množství nápadů, jak efektivně učit a zároveň ve mně pravidelně aktivovali již zmíněné nadšení pro učitelování. Poznala jsem i spoustu významných lidí, kterých si vážím dodnes.
  • Kurz Feuersteinovo instrumentální obohacování (rozsah 80 hodin) – ovlivnil hlavně můj osobní život, přemýšlení o něm, hledání cest. Do výuky mi dal náhled na kladení otázek dětem tak, abych je „nutila“ přemýšlet, vyhodnocovat, objevovat samy sebe.
  • Kurz Čtením a psaním ke kritickému myšlení (32 hodin) – metody, díky kterým jsou děti ve výuce aktivní a které jsou využitelné ve všech předmětech a všech ročnících
  • Sugestopedická výuka angličtiny na http://www.intkos.cz/  intenzivní týdenní kurzy, které dostanou cizí jazyk pod kůži