Mgr. Karla Černá

Kdo jsem?

• učitelka dětí od roku 1990, z toho v Řeznovicích od roku 1991
  • ředitelka školy v Řeznovicích od roku 2000
  • lektor vzdělávání dospělých v rámci dalšího vzdělávání pedagogů a externí učitel na MU v Brně

Co mě baví a zajímá, co dělám ráda?

• Baví mě učit druhé i učit se od druhých, a to i po více než 25 letech ve školství.
  • Ráda hraji na kytaru při společném muzicírování, jezdím na snowboardu, mám ráda svou rodinu včetně psů a kočky a jsem spokojená, když je veselo.

Jaké vzdělávání mě nejvíc ovlivnilo?

• Učitel ve škole 21. století (210 hodin) pod vedením psycholožky Jany Nováčkové, kde jsem se poprvé oprostila od jednotlivých předmětů a objevovala, že každé dítě potřebuje k učení něco jiného.

Program výchovy ke zdravému životnímu stylu

• Cyklus vzdělávání pod vedením manželů Janíkových (celkem asi 100 hodin). Díky tomuto cyklu vzdělávání vznikl na naší škole předmět Zdravý životní styl, později Zdraví, ve kterém se učíme, že zdraví má mnoho podob – od zdravého těla, přes emoce až ke zdravým vztahům.

Čtením a psaním ke kritickému myšlení

• Díky kurzu jsem objevila mnoho efektivních metod pro výuku žáků ve skupinách i jednotlivě.

Komplexní výcvik prevence

• Sebezkušenostní výcvik (600 hodin) mně pomohl se přijímat i se svými nedostatky, vyrovnat se s mnoha situacemi v mém životě. Díky němu mohu lépe pracovat s dětmi, pokud mají nějaký problém.