Jana Krátká

Já a ZŠ Řeznovice

S manželem máme tři děti, které všechny jsou (nebo byly) žáky této školy, takže už je to pěkná řádka let, co naše životy protínají Řeznovice. Natolik jsem jako máma byla nadšena z filozofie školy, přístupu k dětem a ze samotné spokojeností našich dětí, že jsem velice uvítala možnost začít zde pracovat. Napřed přišla možnost působit jako dobrovolník a vést kroužek Školní časopis. Následně se přidala práce v družině, práce asistenta pedagoga a administrativní činnost. Právě té neustále nabývá (i díky růstu školy a přibývajícímu počtu žáků) a tak v současnosti působím už jen jako vychovatelka školní družiny a administrativní pracovnice.

A co mě charakterizuje a baví?

Především mé pozitivní nastavení, které není u mě výsledkem snahy o pozitivní myšlení, ale zkrátka to tak je. Mám ráda lidi, i ty malé = děti, zvířata, přírodu, hudbu a knihy. Také legrace je pro mě nezbytné životní palivo. Stejně jako pohyb a psané slovo.
Na dětech mě fascinuje jejich schopnost být při tom, co dělají, zcela tady a teď, a jak se těší ze hry. Jsem ráda u toho, ráda tuto dětskou energii vnímám a ráda se od dětí učím. Na oplátku za to jsem tu s kreativní myslí a přátelským respektujícím přístupem.

A moje zkušenosti?

Jedna část mého pracovního života vyústila z mého ekonomického vzdělání a byla o realizaci projektů (většinou firemních, ale i v oblasti sociální). Tu nyní zužitkovávám v práci administrativní. Druhou nohou se pak pohybuji na poli práce s lidmi. Poté, co jsem vystudovala během mateřských dovolených obor Kineziologie One Brain, jsem touto metodou začala i působit, plus jsem časem objevila také účinnost Bachových esencí a taktéž jsem si v této oblasti doplnila vzdělání.

Pro práci ve školství jsem si pak ještě studiem přidala akreditaci „asistent pedagoga“. A jako poslední jsem na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity Brno úspěšně získala diplom pro práci Vychovatele.

A protože naše škola podporuje rozšiřování znalostí a dovedností, přibyla i spousta dalších seminářů a výcviků. A tak tomu bude jistě i nadále…