Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

Volby dětského ředitele

Volby se konají zpravidla v říjnu, kdy je už po Motýlovi a školáci se znají. Třída se přemění ve volební místnost. Vyvěsíme školní vlajku a volby zahájíme společným zpěvem školní hymny.

Kandidáti ze 4. a 5. ročníku si vylosují pořadí, ve kterém vystoupí se svými předvolebními projevy. Představit před 80 spolužáky sebe a sdělit všem důvody, proč se chci stát dětským ředitelem nebo ředitelkou, to už chce velkou odvahu.

Následuje tajné hlasování, sčítání hlasů a vyhlášení dětského ředitele nebo ředitelky a dvou zástupců. Jejich úkolem je mimo jiné být prostředníkem mezi dětmi a dospělými při řešení některých problémů, provázet návštěvy po škole, rozdávat dárky na vánoční besídce.

Copyright © Základní škola Řeznovice 2024. Všechna práva vyhrazena.