Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

Vánoční koncert a jarmark

Koncert a jarmark má v naší škole více než 25letou tradici, ten první proběhl už v roce 1993 a během let postupně měnil své místo i podobu.

První koncerty probíhaly v řeznovickém kostele, na jarmark se chodilo ke škole. Zde se prodávalo jarmareční zboží ve stáncích na školním dvoře, pouze jednou se prodávalo v budově školy kvůli nepříznivému počasí. Už tehdy jste se mohli setkat s hrnčíři, plátýnkáři, skláři, nakoupit maličkosti, něco na zahřátí i na zub, navštívit tajemnou věštírnu.

Pak jsme dlouhá léta pobývali v hrubšickém zámku a svou atmosféru měl jarmark v podloubí na zámeckém nádvoří. 

Zboží vyrábí děti v družině a ve vyučování v pracovních činnostech. Učí se řemeslu, připravovat radost pro ostatní, rozvíjejí vlastní trpělivost, pečlivost a zručnost. Velkou oblibu mají tradiční předvánoční dílny pro dospělé a pro rodiče s dětmi. Pomoci rodičů s přípravou zboží a prodejem na stáncích si velmi vážíme.

Z výdělku se v minulosti hradil dětem autobus na hory, nakoupily se koloběžky, pomůcky do výuky,  přispívalo se na divadelní představení, na Noc s Andersenem, na školní výlety…

Důležitá je pro nás nejen prezentace naší školy na veřejnosti, ale především setkávání s našimi současnými i bývalými žáky, s rodiči a přáteli naší školy.

V roce 2016 jsme vystupovali a prodávali na ivančickém náměstí a po dvou letech na nádvoří radnice.   '

Po covidové přestávce jsme naši tradici koncertů a jarmarků opět obnovili a od roku 2022 pořádáme koncerty v kině Réna a jarmark na nádvoří  ivančické radnice. Výtěžek jarmarku z roku 2022 a 2023 podpořil sbírku na obnovu školní zahrady.

Tak uvidíme, kam nás prosincový vítr zavane v příštích letech.

Copyright © Základní škola Řeznovice 2024. Všechna práva vyhrazena.