Jak to u nás vypadá

Po roce opět zahajujeme školní rok 2019/20  ve zrekonstruované budově v Řeznovicích.

Dvoupatrová budova je bezbariérová s výtahem. V přízemí vedle nové šatny a jídelny s výdejnou jídla zůstala v původních prostorách mateřská škola..

Další dvě patra jsou určena pro školu. Dvě velké učebny v prvním patře a tři odborné ve druhém - pro výuku počítačů, pracovních činností a jazyků. V každém z pater najdete čtenářský a relaxační koutek, knihovna zůstane na obvyklém místě. Ve třídách je zachován systém otevřených skříněk, aby si děti volně mohly brát pomůcky, pokud je budou potřebovat.

K výuce využíváme jezírko, bylinkovou zahrádku, květnatou louku, venkovní učebnu i keramickou dílnu. Ve vyvýšených záhonech pěstujeme a také kompostujeme bioodpad. K dispozici máme tělocvičnu, fotbalové a multifunkční hřiště. Výuka o přírodě probíhá často venku, nachází se zde řeka, rybník, skála i lesík.

Zahrada s průlezkami a pískovištěm nabízí prostor pro pobyt školky, školáků o přestávce i družiny.  K dispozici máme veřejné hřišťátko. Družina využívá také zrekonstruovaný domeček.