Jak to u nás vypadá

Ve školním roce 2018/19 sídlíme v provizorních prostorách v budově Střední školy dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov v Ivančicích na Krumlovské 25.

V naší škole v Řeznovicích probíhá přístavba patra a celková rekonstrukce budovy. Jak to u nás bude vypadat?

Budova bude bezbariérová s výtahem. V přízemí vedle nové šatny a jídelny s výdejnou jídla zůstane v původních prostorách školka.

Další dvě patra jsou určena pro školu. Dvě velké učebny v prvním patře a tři odborné ve druhém - pro výuku počítačů, pracovních činností a jazyků. V každém z pater najdete čtenářský a relaxační koutek, knihovna zůstane na obvyklém místě. Ve třídách zachováme systém otevřených skříněk, aby si děti volně mohly brát pomůcky, pokud budou potřebovat.

K výuce využíváme jezírko, bylinkovou zahrádku, květnatou louku i venkovní učebnu. Ve vyvýšených záhonech pěstujeme a také kompostujeme bioodpad. K dispozici máme tělocvičnu, fotbalové a multifunkční hřiště. Výuka o přírodě probíhá často venku, nachází se zde řeka, rybník, skála i lesík.

Zahrada s průlezkami a pískovištěm nabízí prostor pro pobyt školky, školáků o přestávce i družiny.  K dispozici máme veřejné hřišťátko. Družina bude využívat také zrekonstruovaný domeček.