Jak to chodí v naší družině

• Na obrázku se můžete seznámit s hlavní náplní a pestrou nabídkou činností, kterou plánujeme dále rozšiřovat.
  • Zároveň považujeme za důležité ponechat dětem prostor pro volnou hru.
  • Cílem je, aby děti nejen rozvíjely svoji fantazii, ale uměly si i samy hrát bez řízení činnosti dospělými. Děti si spolu hrají napříč různými ročníky – od MŠ až po 5. ročník.

Prostory a vybavení ŠD

• Družina využívá prostory tříd a domečku v zahradě školy. Je vybavena společenskými hrami, stavebnicemi, hračkami a relaxačními vaky. Děti mají k dispozici materiál pro výtvarnou a kreativní činnost i školní knihovnu.
  • Při pobytu venku využíváme školní zahradu, obecní dětské hřiště, fotbalové a multifunkční hřiště. K vycházkám zase přírodu kolem řeky, rybník a blízký lesík.
  • Děti mají možnost v rámci družiny vyrábět v naší keramické dílně a ve vybavené polytechnické učebně.

Přihlašování a odhlašování, odchody

• Rodiče nebo zákonní zástupci přihlašují žáka vyplněním a odesláním on-line přihlášky, kterou obdrží mailem.
  • Změny v docházce a změnu samostatného odchodu oznamují rodiče nejpozději den předem e-mailem na adresu vedoucí vychovatelky: jana.krpatova@zsreznovice.cz.
  • Výjimečně je možné oznámit změnu formou sms na družinový mobil 777 888 279 nebo formou lístečku, který musí obsahovat: datum, jméno a příjmení dítěte, čas kdy má odejít a podpis zákonného zástupce.
  • Je dobré, aby změny v docházce probíhaly co nejméně. Pak nebudou děti zažívat zklamání, že sotva se do něčeho (nějaké činnosti) zapojily, odcházejí domů. Ať už jde o vyrábění, sportovní turnaj nebo jejich spontánní hru.
  • Ukončení docházky rodiče oznamují písemně.

Platby

• Za pobyt žáků v ŠD je vybírán měsíční poplatek ve výši 200 Kč. Rodiče jsou povinni jej uhradit ve stanoveném termínu bez ohledu na počet dní strávených v ŠD, a to samostatným převodem na účet školy pod příslušným přiděleným VS.

Vybavení dětí do družiny

• Naše družina tráví většinu času venku za každého počasí.
  • Podporujeme děti, aby si vyzkoušely různé činnosti i materiály pro tvorbu, vedeme je ke sportovním aktivitám a přirozenému pohybu ve venkovním prostředí – hry na písku, lezení po stromech, hrátky s vodou.
  • Proto je důležité, aby děti měly vhodné oblečení i náhradní převlečení ve skříňce v šatně. Zvažte využití staršího oblečení a obuvi, děti si pak tyto aktivity lépe a bez obav užijí.

Proč trávíme v družině co nejvíc času venku?

Děsí vás pohled na děti zabahněné od hlavy až k patě? Ve skutečnosti jim trocha špíny neuškodí, právě naopak.