ZŠ - Páťácká kuchařka

Vybíráme střípek z naší pestré on-line výuky.

Čím žili páťáci poslední dva týdny? Společnou kuchařkou.

Úkol: Natoč video o oblíbeném jídle vaší rodiny. Zadání volně navazaovalo na zhlédnutí videí o typickém jídle v evropských zemích na Déčku, když jsme se učili o Evropě.

Páťáci vloni trénovali natáčení videí s Kájou a posbírat nápady na to, co by mělo v zajímavém videu být, byla hračka. Stanovili jsme kritéria, aneb Jak se pozná, že video je kvalitní? 

Kdo se potřebuje naučit stříhat video a hudbu? Organizujeme výměnnou burzu potřebuji se naučit - umím a nabízím pomoc. Nejtěžší bylo vyladit různé systémy, práci na mobilu nebo PC. Dali to!

Připravujeme se - pošli myšlenkovou mapu nebo scénář. Už zbývá „jen“ natočit film  a dokončit celý projekt. 

19. 3. Je tu premiéra. Ještě že máme Robina, který nám připomněl, že autoři filmu a herci chodí na premiéru hezky oblečení, jak bylo uvedeno v našem týdenním plánu. Stačila minuta a půl a před obrazovkami se najednou octla úplně jiná sestava. K neuvěření, co všechno zvládnou, jak drží za jeden provaz.

První film, druhý, další a další…. a dvanáctý. Pohltilo nás to úplně. Neskutečné, jak je každý film jiný, něčím zajímavý a originální. U některých dětí se ozývá vnitřní kritik a příliš přísně hodnotí vlastní film. A co byste řekli nejlepšímu kamarádovi nebo kamarádce, kdyby oni byli autorem tohoto filmu? Kritikovi docházejí slova. 

A ostatní žasnou, že někdo zase vymyslel něco nového. Jak je to možné? Ještě to jde udělat jinak?! Ke konci už všichni zapínají mikrofony a ozývá se potlesk na otevřené scéně.

Co si po premiéře uvědomujeme?  

  • Bezva parta dětí, kteří jsou ochotní udělat něco pro druhé i překonat vlastní limity
  • Bezva rodiče, kteří do toho šli s námi
  • Zajímavé věci se dějí, když opustíte svou komfortní zónu. Natočit, jak vaříte, není jednoduché. Být na své premiéře, to chce už pořádnou porci odvahy, to si pište.
  • Je radost, když něco smysluplného tvoříte. 
  • Je radost, když splníte náročnou výzvu. 
  • Je radost být v tom spolu, i když musíme být on-line každý sám. 

Děkujeme všem, kteří jste se podíleli. A že nás bylo! 

Velké díky patří Olze Uchytilové. Oli, díky za to, že jsi naši školu přivedla k animování (animují žáci od 3. ročníku) a práci s videi. 

videa a fotky zde:  https://photos.app.goo.gl/Sewv91CuAYysGQW29