MŠ - Povídám pohádku

Pohádky nás okouzlovaly, poučovaly i bavily od 24. února do 6. března.

Od pondělka do pátku, tak jako v písničce, jsme nejen povídali pohádku. Týden nám zpříjemnily oslavy narozenin Nikolky a Adámka. První pohádka byla Perníková chaloupka. Modelovaly se perníčky, tvořily osově souměrné obrázky a ve třídě vznikl zamotaný pohádkový les. Pohádku děti povídaly, skládaly podle obrázků, hrály. 

V tělocvičně na bále tančily taneční páry Mazurku, vytrvalost a legraci si užily s míčkem.

Košíček byl rekvizitou nejen k úkolům, ale i při hraní pohádky Červená Karkulka. O Koblížkovi děti hrály divadlo s papírovými loutkami, s kostými a neposedným koblížkem. Koblížky jsme míchali, rozvalovali i smažili kamarádovi na zádech při masáži. Naši koblížci nám později i zatančili u písničky.

Na vycházkách byl čas, a bohatá nabídka různých přírodních materiálů, pro budování cestiček a mostů, nebo domečků pro prasátka z pohádky.

Červenou řepu děti natrénovaly při vytváření velkého obrázku k této pohádce. Nové kostými si postupně vyzkoušely při hraní pohádky. V další pohádce fandily třem prasátkům. Vyzkoušely tři různé materiály, když prasátkům tvořiily domečky. 

Hrady pro princezny, prince a rytíře mohly vyšívat na papír. Zjistily, jak se navléká bavlnka do jehly, jak ostrou má jehla špičku, i jak rychle se bavlnka  zamotá a zasukuje. Hrady děti také dokreslovaly, stavěly z krabic, skládaly a slepovaly, natíraly.  

Pohádkové honičky a pohádkový bál s tancem jsme si užili opět v tělocvičně. Princové a princezny se procházeli s korunami na hlavě, zvládli i chůzi pod lanem. Lano děti vyzkoušely přeskakovat a podbíhat. 

V poslední pohádce, která se hrála pod stolem, zívřátka zjišťovala, kdo přebývá v boudě. Pohádky jsme během dvou týdnů také hodně poslouchali, libily se nám i veršované a zhudebněné. Svoji nejoblíbenější pohádku děti na konci týdne namalovaly. 

Pohádkové hraní.