ZŠ Volby dětského ředitele 2023

Příprava na volby byla pečlivá. Ve třídách jsme četli knížku Volte zvířata, která nám blížící se volby vysvětlila. Povídali jsme si o tom, co zvolení žáci mají na starosti a jak by se měli k ostatním chovat. Řeč došla i na emoce, protože na kandidátce bylo 13 dětí a vyhrát mohou jen dva.

Pak přišel den, kdy se sešla celá škola a všichni kandidáti přednesli své projevy před 80 dětmi a také dospělými. A to chce pořádnou dávku odvahy, proto si všichni, kteří do voleb šli, zaslouží velké uznání. Dospělácká komise prozradila, že každý dostal nějaké hlasy, že každému z dětí ve škole někdo věří. A to je co říct!
Poprvé se konala volba ve třech kolech, to jsme ještě nezažili. Z prvního kola postoupilo šest dětí, pak vyhráli dva se stejným počtem hlasů.
Poslední kolo rozhodlo o tom, že dětskou ředitelkou je Tereza a jejím zástupcem Jakub. Gratulujeme!