ZŠ Školní družina v 1. pololetí

Ani tentokrát nebylo žádnou výjimkou, že jsme se v dužině snažili co nejvíce času trávit s dětmi venku. Celé září a říjen nám počasí velmi přálo. Bylo to počasí více než příjemné, a ještě i v říjnu takřka letní.

Děti si užily nejen pohyb a dovádění na čerstvém vzduchu, ale mohly se také ponořit do spousty činností. Některé z nich jim nabídla sama příroda. Sběr a výroba všeho možného z kaštanů je tradiční vítanou činností. Hojně letos děti také pozorovaly kudlanky. A hojně bylo na naší školní zahradě také jablíček. Díky tomu děti vyrobily úctyhodné množství křížal, které se pak mohly nabídnout k prodeji na tradičním jarmarku. A když už jsme u jarmarku, byla to celá řada činností a výrobků v družině, která směřovala k této události. Děti zpracovávaly ovoce, seznámily se s netradičním paw-paw, nebo aloe vera. Vařily se marmelády, sirupy, sušily bylinky, míchaly čajové a kořenící směsky, nakládaly sýry, řezalo dřevo na dekorace…

A jen tak pro sebe si mezi tím děti mohly zkusit vyrobit draka, postavičky ze špalíčků pro divadélko (které si následně samy zinscenovaly), dovádět s listím nebo si z něj zkusit vyrobit misky.
A když už počasí tak skvěle nepřálo, zašly jsme na sportovní hry do tělocvičny, nebo jsme se chopili rukodělných činností realizovaných uvnitř ve škole. Děti si mohly například zkusit uplést košík z pedigu, nebo vyrobit zimního skřítka či sněhuláka s čepicí z bambulí, nebo navléci prstýnek z korálek.

A radost udělalo i typicky zimní počasí se sněhem a mrazem. Takže byla i koulovaná, bobovaná a nechybělo stavění sněhuláků. A když mrzlo až praštilo, zkombinovaly děti svoji fantazii s kouzlem mrazu, z čehož vznikly dech beroucí zimní obrázky nebo mrznoucí bubliny s čarokrásnými zimními malbami. To, a ještě mnohem více, můžete vidět v této naší fotogalerii.