Mandaly vytvořené dětmi z naší školy pomáhají.
V loňském roce jsme se poprvé zúčastnili v benefičním projektu Mandala Dětem. A měli jsme hned úspěch. Děti ze školky vytvořily mandalu z přírodnin, kterou jsme vyfotili a zaregistrovali na portále Mandalaria.com.
Díky Vaší podpoře se mandala dostala do 53 vybraných děl, které se staly součástí mandalového kalendáře, ale také z nich vznikla putovní prodejní výstava v Brněnských ulicích. Výtěžek z výstavy putoval na podporu spolku Vojtěška ve Střelicích, konkrétně byl věnován pro Vojtu na jeho neurorehabilitační program RehaBasic v Sanatoriích Klimkovice.

Letošní ročník projektu Mandaly Dětem bude opět pomáhat. Výtěžek z prodejní výstavy poputuje dětem, dospívajícím a mladým dospělým z ústavní a pěstounské péče, o které se stará spolek Janus, z.s. Nezisková organizace se zaměřuje na komplexní, systematickou a dlouhodobou podporu dětí. Připravuje je na odchod do života, pomáhá jim v období osamostatňování, doprovází je během samostatného života.
A protože rádi pomáháme, vytvořily děti z naší školy mandaly i letos. Tentokráte se do tvoření pustily děti z druhé a třetí třídy v rámci výtvarné činnosti (naučily se tzv. land-art) a také děti z mateřské školky. Nyní nám mandaly zdobí naši zahradu a předzahrádku u školy v Řeznovicích. My jsme je vyfotili a posíláme je do soutěže, tak nám držte palce!

Budeme moc rádi, když mandaly pak v lednu 2023 podpoříte svým hlasem, o možnostech hlasování se dozvíte na našich webových a facebookových stránkách. Přejeme si, aby se nám zase poštěstilo, abychom mohli svou tvorbou podpořit děti na nové cestě v životě.
Pokud byste chtěli, můžete se zúčastnit benefiční akce i Vy se svojí mandalou. Stačí tvořit a pak nahrát fotografii na webové stránky www.mandalaria.com.
FOTOGALERIE MANDALY