Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

ZŠ Malý princ podruhé

V pátek 9. prosince jsme se i my, žáci první a druhé třídy, vydali do velkoměsta Brna na výstavu Elišky Podzimkové Malý princ. 
V Ivančicích jsme nastoupili všichni do vlaku a krásnou krajinou jsme jeli až do Brna. Zážitky jsme měli veliké a v Brně pokračovaly naše úžasy. Přejít přes obrovskou silnici, kde všude jezdí auta, autobusy a šaliny se zdálo nadlidským úkonem. Vystoupali jsme po schodech ke Katedrále Petrov.  Nejdříve jsme se pod Petrovem porozhlédli po kraji. Spočítali jsme všechny jeřáby, které nás naprosto uchvátily. Pro šli jsme krásný park, vyfotili se na schodech ke katedrále a pak se před námi rozprostřel Zelný trh plný vánočních stánků a lákadel v nich. Koupili jsme si pár drobností a zamířili do muzea. 

Tam nás uchvátily rekvizity hned u vstupu na výstavu. Strom Baoab, na který se daly házet kroužky. Dřevěná liška, na kterou se dalo sednout a vyfotit se s červeným pláštěm. A bylo toho mnohem víc. U vchodu už na nás čekala paní, která měla pro nás připravený workshop. Povídali jsme si o Malém princi a stavěli si svoji planetu. Prošli jsme si první výstavu o malém princi, kterou vytvořila sklářka Alice Dostálová. Viděli jsme různé figurky a baňky ze skla. Výstava měla název Planetami Malého prince. 

Druhou část jsme strávili v interaktivní místnosti, která nás přímo pohltila. Naše fantazie pracovala na plné obrátky. Jezdili jsme na dřevěných liškách, do vejce z mechu jsme vložili své ruce a hádali, co může být ukryto uvnitř. Pak jsme si představu mohli nakreslit. Koukali jsme kukátkem a hledali, co je ve skrýších. Ve stanu jsme mohli vidět stínohru. Okolo místnosti byly instalovány obrazy, které díky tabletům, které jsme dostali, úplně obživly. Eliška Podzimková totiž používá fotografie z reálných míst z Islandu a doplní je zajímavými obrázky, které se díky aplikaci hýbají. Vtáhlo nás to všechno do světa Malého prince dokonale, výstavu jsme tak mohli prožít opravdu všemi smysly. Největší zájem, kromě tabletů, u nás vzbudilo i hledání oveček v čočce, která byla na skleněném podkladu a pod ní se kreslené ovečky pohybovaly.  Z výstavy jsme odcházeli s nezapomenutelnými dojmy a zážitky. 

A jak jsme si výlet užili, se můžete podívat v naší fotogalerii.

 

Copyright © Základní škola Řeznovice 2024. Všechna práva vyhrazena.