ZŠ Dušičkový den u druháků

Poslední říjnový den u druháků byl nabitý různorodými činnostmi, všechny spojovala česká tradice „dušičky“. Nechali jsme se inspirovat a provázet knihou Oříškový podzim s Luckou, Jendou a Martínkem, se kterou jsme také prožili společnou čtenářskou dílnu, samozřejmě právě s kapitolou o dušičkách. Povídali jsme si, co pro koho vzpomínání a zapalování svíček znamená, a jak je to vlastně s těmi našimi předky, proč je někdo pra a jiný zase prapra... Děti si pak pomocí fotografií své rodiny, které si přinesly z domu, vytvořily stromy života.
A abychom to celé přenesli ještě i na chuťové pohárky, dušičky jsme si také upekli. Kniha totiž také vydala jeden poklad v podobě starobylého receptu. Při pečení nás doprovázely lidové a také halloweenské písně, protože děti si tento den rozhodně chtěly užít, tak i proto přišly oděné v halloweenských maskách. Byla to paráda! O tom se můžete přesvědčit v této naši fotogalerii.