ZŠ Adventní čas

Jak už je u nás ve škole zvykem, klademe kromě vzdělávání důraz také na tradice a propojování života s tím, co se učíme. A tak i čas adventu byl o prolínání se atmosféry a zvyků do naší výuky. Výjimkou nebyla ani školní družina, kde je velký prostor pojmout ji tematicky, a tak měly děti možnost zažít a vyzkoušet si mnohé.
V jednom z minulých článků jste mohli podrobně číst o vyrábění na jarmark. Ten stojí za připomenutí, protože tato aktivita nám do předvánočního času vstupuje, ale její vlákno je předeno už jarem a létem. Jak se to děje, to můžete číst v článku ZŠ – Vyrábíme na jarmark.

Opravdovou pomyslnou bránou do předvánočního pocitu je pak Mikuláš. Ode dne, kdy navštíví se svojí partou naši školu, započne čas, kdy děti ladí školu do adventu. Vyrábějí různé dekorace, Betlém, drobné dárečky, svícínky… Myslíme i na přírodu, nechyběly proto i lojové koule, jejichž výroba probíhala podle tradičního receptu, takže jsme zde opravdu škvařili hovězí tuk. Zdobení venkovního vánočního stromečku pak dostalo další rozměr, protože na něm měli ptáčci ozdobu a dárek v jedné podobě.
Hravou i edukativní formou jsme si oživili mnohé tradice. Pekly se i vánočky, pro každého mini-vánočka vlastní výroby. Možná to ani nevíte, protože děti je s chutí hned snědly. I pro tyto případy vše dokumentujeme. V naší bohaté fotogalerii můžete vidět, co vše se u nás ve škole v kouzelném čase předvánočním dělo.

A pokud se vám stýská po jiskřičce v dětských očích, kterou umí vyčarovat svítící stromeček s kupou dárků, pusťte si video, jak děti přicházejí ke stromečku. I to najdete v naší fotogalerii.