Obnova školní zahrady

V závěru roku 2021 jsme se přihlásili do grantové výzvy Zahrada hrou, kterou vyhlásila Nadace Proměny Karla Komárka, a vy jste nám drželi palce. Náš projekt byl hodnocen velice kladně, přednost však dostaly školky, které jsou úplně na počátku ve spolupráci s rodiči a žádostmi o granty.

Nejdříve jsme byli zklamaní, ale pak jsme s nadací rozjeli jinou spolupráci. Pomáhají nám zprostředkovat sbírku, abychom získali první část peněz sami a mohli s obnovou naší zahrady přece jen začít. Současně nepřestáváme sledovat další výzvy a usilovat o získání zdrojů z jiných projektů.

Na benefičním Vánočním koncertě a jarmarku jsme 14.12.2022 tuto sbírku na obnovu naší školní zahrady spustili. Přispěli jste nám tím, že jste nakupovali naše výrobky, příspěvkem do kasičky nebo na naše sbírkové konto. Další důležitou akcí byla letošní benefiční Jarní slavnost, na kterou mnozí z vás napekli dobroty. Také nám nabízíte konkrétní pomoc, např. s výrobou bahenní kuchyňky. Za tyto všechny příspěvky všem děkujeme.
Oslovili jsme paní architektku Veroniku Machačovou, která vytvořila projekt zahrady šitý na míru dětem školky i školy. Máme dlouhodobé plány, které se podaří zrealizovat v horizontu několika let. Prioritu v realizaci dostanou průlezky, které ke konci školního roku zcela dosloužily.

14. srpna 2023 na sbírkovém kontě máme 151 160 Kč. V Nadaci Proměny Karla Komárka oceňují, jaké rodiče a podporovatele naše škola má, protože částka 151 160 korun je opravdu velká. A nám jste vyrazili dech. Díky tak vysoké částce jsme od nadace získali dalších 60 000 korun.
Nyní máme celkem k dispozici 211 160 korun, které umožní zahájit náš největší projekt – obnovu průlezek. Podle zjištěných informací je třeba počítat s náklady nejméně 400 000 korun. Proto jsme také navýšili cílovou částku u naší sbírky.

Oslovíme větší firmy a budeme přemýšlet o dalších možnostech, kde získat peníze. Pokud máte nějaký tip, budeme za něj rádi.
Děkujeme všem, kteří jste přispěli. Věříme, že právě Vaše podpora je vyjádřením Vašeho vztahu ke škole a toho, že i Vám záleží, aby tu naše děti měly příjemné prostředí.

Brána k dobrodružství na zahradě se našim dětem pomalu otevírá. A pomyslný klíč máme nyní v rukou my dospělí. Děkujeme všem, kteří nás podpoříte.

zaměstnanci ZŠ a MŠ Řeznovice

Darovat peníze můžete na účet nadace ZDE nebo pomocí QR kódu.