MŠ Vesnice a města

Do školky děti chodí pěšky i dojíždějí z různých měst a vesnic. Na mapě jsme porovnávali, jak daleko je školka od jejich bydliště.
Každý bydlí v jiném domě. Někdo má dům společný se svojí rodinou, další bydlí ve společném domě se sousedy. Pomocí geometrických tvarů děti tvořily jejich dům, zaparkované auto.
V Řeznovicích chodíme na vycházky. Zjišťovali jsme a procházeli místa, která u dětí patří mezi jejich oblíbená.
Ve třídě postupně vznikalo město vytvořené z různých materiálů. K vidění byly rozličné stavby, domy s obyvateli, dopravní prostředky. Vznikla i mapa Řeznovic se školou a blízkým okolím.
Děti procvičovaly názvy dopravních prostředků i dopravních značek. Diskutovalo se o bezpečnosti na chodníku i na silnici.
V březnu narozeniny oslavila Anička.
Přivolali jsme se školáky jaro a vynesli Smrtku.
Děti vyráběly velikonoční dekorace a různými technikami zdobily kraslice.