MŠ V naší rodině

Členy rodiny, i jejich domácí zvířata, děti dokreslovaly do domů.
O členech rodiny jsme si také povídali. Děti nás seznamovaly se jmény v jejich rodinách.
Vyzvídali jsme, jaké profese vykonávají rodiče. Děti se tak seznamovaly s různými profesemi a přemýšlely, čím by chtěly být, až vyrostou. Třeba z nich budou archeologové, hasiči, herečky, …
Povolání si děti také vyzkoušely. Byly kuchaři, tesaři, pekaři, zahradníci, stavitelé, návrháři, keramici.
Povolání dětem přišly přiblížit a ukázat tři maminky.
Maminka Martina nás seznámila s prací sociální pracovnice. Při canisterapii ji pomáhají její dva psi. Děti si mohly tuto formu terapie vyzkoušet a užít.
Maminka Kateřina pracuje jako zdravotní sestra v nemocnici. Za pomoci dětí léčila a vyléčila plyšového pacienta. Opravdové zdravotnické pomůcky a potřeby si mohly děti prohlédnout, osahat i vyzkoušet.
Maminka Jana je veterinářka. Na plyšovém králíčkovi ukazovala, jak to funguje se zvířaty v ordinaci. Předvedla vyšetření zvířecího pacienta, operační zákrok i pooperační péči. Dozvěděli jsme se i zajímavé příběhy o zvířatech z jejich ordinace.