MŠ Povídám pohádku

Ve školce děti povídají pohádky každý den kamarádům na postýlkách před spaním.
Během třech týdnu jsme pohádky poslouchali, prohlíželi, hráli, zpívali, malovali, tvořili, ...
Pohádku O koblížkovi si děti zahrály s vyrobeným koblížkem.
Červené Karkulce jsme malovali les, vlkovi zuby. Hraní této pohádky je vždy velká legrace.
Děti měly za úkol přinést jejich oblíbenou knihu. Byly to knihy pohádkové, různé příběhy i encyklopedie. Knihu nám představily a ukázaly, úryvek z knihy si vyslechly.
Perníkové chaloupce děti malovaly ulomené perníčky. Pohádku jsme nejdříve zahráli jen s rekvizitami, potom jsme jí domalovali chaloupku.
Malované a ozdobené masky si děti vzaly na masopustní průvod po vesnici.
K pohádce O třech prasátkách jsme vytvořili prasátka i jejich domečky z různých materiálů.
Pohádku O Smolíčkovi doplnili jeleni s přírodními parohami.
O veliké řepě si děti zahrály s loutkami i jako herci. Červenou řepou syrovou, uvařenou i šťávou z ní zkoušely malovat.
Do pohádek patří hrady, zámky, věže. Tyto stavby se staví z geometrických těles. A ty dětem přiblížila paní učitelka Petra s Montessori pomůckami.
V tělocvičně děti hrály na Jeníčky a Mařenky, když z žebřin vyhlížely světýlko. Jako koblížci se válely na koberci.
Lišky a misky s hráškem děti tvořily k pohádce O Budulínkovi.
Zámek z otisků kostek, postel se spoustou peřin i stavby z magnetické stavebnice patřili k pohádce Princezna na hrášku.
U pohádky Hrnečku vař si děti užily nejdříve výrobu hrnečku a potom spoustu pokusů.
Máma koza v pohádce O neposlušných kůzlátkách nosila šátek. Ten děti zkoušely vyšívat.