MŠ Pan Mráz

V novém roce jsme se chvilku věnovali třem králům a pak hurá na mráz.
Sněhové a sněhulákové aktivity děti trénovaly nasucho ve školce.
Velký zájem byl o interaktivní hračky, které děti dostaly v mš pod stromeček.
Zimní sporty zahájila lyžařská průprava. Na lyže děti navrhovaly svůj vlastní design.
Jízdu na lyžích, jízdu na bobech tažených kamarády a curling jsme otestovali jen ve třídě.
Sportování bez sněhu si děti užily v tělocvičně. Střelbu na branku s hokejkou, jízdu plyšového zvířete na bobech, běh na lyžích, skoky, ...
Zasněžené kluziště s bruslaři jsme na papíru vytvořili společně. Každý bruslař na ledu zaznamenal svoji dráhu.
Děti modelovaly z keramické hlíny misky a po vernisáži jsme se zaměřili na zvířata v zimě.
Ke zvířatům děti tiskly zvířecí stopy, tvořily a vymýšlely společný příběh zvířat v lese. Stopy přiřazovaly ke zvířatům.
Pro zvířata stavěly zimní zvířecí příbytky. Ze stavebnice vznikly pelíšky, nory a doupata.
Zimní přírodu jsme pozorovali na vycházkách i za oknem. Nejblíže nám byli ptáci na krmítku.
Ty nejznámější opeřence děti tvořily, jejich barevné peří napodobovaly barevnými LEGO kostkami.
Poznat a pojmenovat ptáky se děti učily také při programování robotické včelky.
Mrazivé počasí, voda a přírodniny na vycházce vykouzlily ledové kopečky.