MŠ Objevujeme přírodu

Naše pozorování začalo u mravenců, ty můžeme potkat v přírodě i doma. Společnými silami, tak jako u mravenců, vzniklo velké mraveniště. Mravenci se kreslili i tvořili z přírodních materiálů. Děti vyzkoušely, jak se z "kukly" vylíhne dospělý mravenec. Mravenčí chodbičky prolézaly v tělocvičně.
Děti kreslily louku, pozorovaly hmyz a rostliny, které tam mohou uvidět, mikroskopem i lupou.
Narozeniny oslavili Bellinka a Jindříšek.
Z keramické hlíny a ulit vznikli šneci.
Další pozorování jsme zaměřili na včely. Z různých materiálů se skládaly včelí plástve a vyráběly včelky.
O včelách a včelaření nám přišla povídat Věra Salneková ze školy. Povídání doplnila praktickými ukázkami i ochutnávkou.
Na pozorování byl čas i při hrách na školní zahradě.
Děti tvořily, skládaly a třídily zvířata do ekosystémů pole, louka, les, rybník.
Exotická zvířata jsme obdivovali u chovatelů Ulbrichových v Řeznovicích. Někdo jen poslouchal a pozoroval, ti odvážnější mohli zvíře poznat na vlastní kůži.