MŠ Objevujeme naši republiku

Po mapě České republiky jsme jezdili prstem. Po kobercové mapě se jezdilo dopravními prostředky. Děti vybudovaly města i vesnice, silnice i koleje s mosty, zoologické zahrady i statky, lesy, rybníky, ...
Tvořily vlajku ČR, zaznamenávaly řeky a přehrady.
Vyrazili jsme na školní výlet.
Ve Zbýšově u Brna jsme se svezli úzkorozchodným vlakem do Babic a zpět. Prohlédli si vystavené exponáty a pochutnali si na občerstvení.
Další výletní cesta směřovala do Čarodějnického dvora v Biskoupkách. Zajímavá byla komentovaná prohlídka zooparku i krmení zvířat. Po svačině a průlezkách jsme se vydali pěšky zpět. Využili jsme odpočinkové místo U Tří templářů a kolem koní přes Hrubšice došli až do školky. Nejzajímavější zvířata ze zooparku děti nakreslily.
Plánování a programování trasy na výlety děti trénovaly s včelkou.
Tvořily piknikové prostírání a hrály si na sochaře. Napodobovaly koně markraběte Jošta v Brně. Poslechly si brněnské pověsti.
Vyzkoušely si dráhu s překážkami na "Velké pardubické" v tělocvičně.