MŠ Mrzne a sněží

Počasí bylo chladnější, ale bez sněhu.
Příchod tří králů jsme přivítali zpěvem a tříkrálovými korunami. Seznámili se s tradicemi tohoto svátku.
První novoroční oslava narozenin byla s Terezkou.
Cestou tří králů jsme se inspirovali v tělocvičně. Vznikla překážková dráha, kde děti vyzkoušely různé pohybové aktivity.
Zimní sporty byly také součástí našeho programu. Ve třídě děti lyžovaly, bobovaly, hrály curling.
Tvořili jsme na téma krasobruslení, lední hokej, slalom na lyžích.
Pokusy s mrazem nás fascinovaly a přinášely nové poznatky. Sledovali jsme, co se stane, když vystavíme vodu mrazu a zkoumali jsme led.
Při biatlonu v tělocvičně děti vyzkoušely střelbu a běh na lyžích, a přitom se učily spolupracovat a podporovat se navzájem.
Zaměřili jsme se na zvířata v zimě. Tvořili jsme zvířata, která přežívají v chladném počasí. Na vycházkách děti hledaly a pozorovaly stopy.
Poznávali jsme ptáky na krmítku i to, co mají v krmítku nasypané.
Naše třítýdenní dobrodružství s tématem "Mrzne a sněží" bylo plné zábavy i nových poznatků o zimním období.