MŠ Moje tělo

Do třídy přibyl nový kamarád Kosťa. Pomáhal nám s poznáváním částí lidského těla, ukazoval jednotlivé kosti a klouby. Vedl ve školce rozcvičky a předváděl cviky.
Tělo jsme procvičovali také s písničkami a básničkami.

Maminka od Rafa je lékařka. Přišla za námi povídat o lidském těle i její práci v nemocnici. Vyzkoušeli jsme, co všechno dělají lékaři před operací pacienta. Odborně jsme dezinfikovali a nakonec zašívali.

Věnovali jsme se našim zubům a potravinám, které zubům i tělu prospívají, nebo škodí.
Názvy lidského těla se procvičovaly také při plácané a programování "včelky".
Narozeniny oslavili Tomášek a Viktorka.
Tunelem z trubic, který připomínal páteř s míchou, projíždělo uvnitř autíčko řízené ovladačem. Tak, jako nervové spojení řízené mozkem, když proudí míchou do částí těla.

Legendu o svatém Martinovi děti letos předváděly při židličkovém tanci.
Tvořily svatomartinské koně a lucerny, skládaly a vystřihovaly papírové vločky.
V pátek 11. listopadu náš svatomartinský průvod s Martinem na koni prošel celou školou.

V jednotlivých třídách jsme zazpívali písničku a předali symbolickou papírovou vločku.
Blížící se předvánoční čas nám připomnělo tvarování kokosových kuliček. Válení, vykrajování a zdobení perníkového těsta.