Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

Advent a Vánoce

Dodržování tradičních zvyků je každý rok v naší škole trošku jiné, děti se mohou setkat s povídáním o svaté Barboře, Mikulášovi, svaté Lucii a v předvánočním týdnu se zvyky krájení jablíčka, pouštění skořápek...

Na vánoční besídce se schází celá škola společně. Těší nás, že za námi přicházejí také rodiče školáků. Vytvoříme společný řetěz z našich rukou a přejme si, abychom po celý další rok drželi spolu a zase se ve zdraví sešli.

Pod stromečkem probíhá obdarování. Každé z dětí si na začátku prosince vylosuje někoho ze školy, komu vyrábí dárek. Smyslem je, aby přemýšlely o tom, koho jim los určil, a snažily se mu svým výrobkem udělat radost. A že to někdy není ten nejlepší kamarád? To je možné, ale tak to osud zkrátka zařídí. Naštěstí všichni mají možnost vyrobit dárek i pro své kamarády. Učíme se však přijímat situace, které nejsou přesně podle našich představ, i radovat ze z překvapení, které někdo neznámý připravil.

Nápady jsou různé a je možné inspirovat se fotografiemi v archivu akcí z minulých let – vánoční besídka. 

Nakonec se rozbalují společné dárky do výuky a do družiny. A pak už si povídáme, hrajeme hry a ochutnáváme cukroví, které připravily maminky.

Copyright © Základní škola Řeznovice 2023. Všechna práva vyhrazena.