ZŠ - Den Evropy v Brně

V pondělí 9. 5. jsme si přiipomněli Den Evropy.

Rozhodli jsme se tuto akci podpořit. Téměř 40 dětí od podzimu pod vedením Hanky Křivánkové nacvičilo Ódu na radost a další písně. Rozhodli jsme se vyjet do Brna rozdávat radost hudbou. Chtěli jsme nabídnout dětem zážitek z „živého muzicírování“ typu „stoupnu si a hraji pro radost ostatním“.

Vyjeli jsme vlakem a naše první představení bylo ve vstupní hale vlakového nádraží. Dál jsme vystupovali ještě na náměstí Svobody, Zelném trhu a ve vchodu pedagogické fakulty.

Zněly nejen zobcové flétny, ale i altová a příčná flétna, trumpeta, klarinet, housle a xylofon. Děti ukázaly světu, že si umí hudbu užít i jako její tvůrci. Zastavovalo se u nás mnoho lidí, kteří procházeli kolem, hodně cizinců projevovalo zájem o naši školu.

Děkujeme rodičům, kteří nás přišli podpořit na naše hudební turné, tatínkové dokonce překvapili transparentem. Irena Kubíková nám v rekordním čase připravila školní trička, která nás ještě víc zviditelnila.

Těšíme se na další naše vystoupení na Chřestových slavnostech v Ivančicích.

Jsme pyšní na naše děti, které ukázaly, že i v hudbě je důležitý nejen talent, ale i „mít odpracováno“.

Galerie fotek