Seznam pomůcek pro 5. ročník

školní rok 2022/2023

Potřebovali bychom (my i děti), abyste pomůcky podle seznamu podepsali a dodali včas. Můžete je přivézt na zahájení a dát do skříňky v šatně, anebo si je děti přinesou 2. září. Děkujeme.

Zvažte prosím, zda dětem pořizovat desky na sešity, které jsou hodně těžké. Naše zkušenost je taková, že některé děti je stejně nevyužívají a nechávají sešity mimo desky v aktovce.

Pomůcky pro 5. ročník

Podepsané přezůvky, které nedělají barevné rýhy. Doporučujeme vyzkoušet v obchodě.

Do pouzdra nebo aktovky podepsané (osvědčil se štítek přelepený izolepou nebo nesmazatelná fixa): lepidlo malé v tubě, tužka č. 1, 2 a 3, trojúhelník s ryskou na rýsování (zkontrolujte, jestli je ryska dobře vidět), malou kalkulačku, nůžky, ořezávátko, mazací tabulka s fixem, hadřík, flétna

Do VV podepsané – stačí dát do pořádku loňské pomůcky: zástěra nebo pracovní košile, igelitový ubrus na lavici o rozměrech 50x70 cm, vodové barvy (nejlépe Kohinoor).

Do TV - vše podepsané v plátěné tašce (dobře se z ní dětem vyndávají věci) nebo sáčku (ne v igelitce): švihadlo na skákání, tričko, kraťasy a cvičky s podrážkou, která nedělá barevné ani bílé rýhy (vyzkoušejte prosím v obchodě), tepláky na cvičení venku. Pokud dítě nechodí ve sportovní obuvi do školy, potřebuje na ven ještě tenisky. Na každou hodinu TV si děti budou nosit láhev s pitím a gumičku do vlasů ti, kteří mají dlouhé vlasy.

Děti odevzdají 100 Kč na výkresy, štětce, kapesníky a další pomůcky. Temperové barvy, pracovní sešity a sešity budou pořízeny z peněz za byliny.