Projekt Nadace Proměny - Jak to dopadlo

V závěru roku 2021 jsme se přihlásili do grantové výzvy Zahrada hrou, kterou vyhlásila Nadace Proměny Karla Komárka, a vy jste nám drželi palce.

Náš projekt byl hodnocen velice kladně. Přednost však dostaly školky, které jsou úplně na počátku. Nejdříve jsme byli zklamaní, ale pak jsme s nadací rozjeli jinou spolupráci.

Ta nám pomáhá zprostředkovat sbírku, abychom získali první část peněz sami a mohli s obnovou naší zahrady přece jen začít. Současně nepřestaneme  sledovat další výzvy a usilovat o získání zdrojů z jiných projektů.

Oslovili jsme paní architektku Veroniku Machačovou a naše zahrada dostane nový kabát šitý na míru dětem školky i školy. Prioritu v realizaci dostanou průlezky, které pomalu dosluhují. Těšíme se na nové plány a předložíme vám je hned, jak budou hotové.

Jakmile nadace schválí a zveřejní naši sbírku, informaci zveřejníme. Budeme velice rádi, když nás v našich plánech o obnově zahrady podpoříte. Náš sen se tak postupně bude stávat realitou.

Než sbírka v červnu skončí, uspořádáme několik benefičních akcí, abychom společně s dětmi přispěli také. Zahajovací beneficí bude letošní Vánoční koncert a výtěžek z dobrovolného vstupného bude prvním vkladem do sbírky.

Na vás rodiče se obracíme s žádostí o podporu a také s prosbou, abyste nám pomohli oslovit případné dárce nebo doporučili, koho můžeme oslovit my. Věříme, že velká částka může vzniknout i ze spousty malých příspěvků.

Brána k dobrodružství na zahradě se našim dětem pomalu otevírá. A pomyslný klíč máme nyní v rukou my dospělí. Děkujeme všem, kteří nás podpoříte.