Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

Mgr. Věra Salneková

Studovala jsem MU v Brně obor speciální pedagogika, technická výchova se specializací na osoby mentálně, zrakově handicapované a děti se speciálními vzdělávacími potřebami, ADHD a vadami sluchu.

V průběhu studia mě ovlivnila praxe ve školství a v ateliéru hmatového modelování, spolupráce s volnočasovými organizacemi a práce s osobami se zdravotním postižením.

Po ukončení jsem vedla keramickou dílnu pracovní terapie ve stacionáři Effeta v Brně a spolupracovala s chráněnou dílnou V růžovém sadu pro zdravotně postižené.

V roce 2008 jsem založila organizaci Dílna Ořech. Důležitou součástí naší činnosti je modelování, kdy je hlína využívána jako jeden z hlavních prostředků komunikace.

Souběžně jsem zapojená do ekologického projektu jako poradce firmy Missiva, jeho cílem je používání ekologických prostředků odbouratelných v přírodě, což mi dává smysl.

Také mě velmi obohatil kurz Přírodní pedagogiky vedený Rudolfem Hettichem. Ráda využívám přírodu při školní výuce, což jsem mohla aplikovat při mé práci v mateřské škole a přírodní školce, kde jsem dříve pracovala.

Mám tři děti, společně rádi tvoříme, chodíme do přírody, cestujeme, inspirujeme se, a jak se říká, jablko nepadá daleko od stromu. Jedna z dcer je na pedagogické škole a druhá se vydala uměleckým směrem. Syn chodí do naší školy.

Neskutečně mě baví využití nejrůznějších alternativních způsobů při výuce. Tělem i duší jsem hlavně speciální pedagog, který se snaží pochopit, porozumět a hledat cestu k handicapovaným osobám a přijímat je se všemi jejich odlišnostmi. Blízká je mi také práce s lidmi s mentálním postižením.

Jsem ráda že mohu být součástí školního týmu v Řeznovicích a cením si lidského a přátelského prostředí. Ve škole mě potkáte všude, kde se děje něco výtvarného.

Copyright © Základní škola Řeznovice 2023. Všechna práva vyhrazena.