Jana Krátká

asistentka pedagoga ZŠ, vychovatelka ŠD, administrativní pracovnice

Já a ZŠ Řeznovice

S manželem máme tři děti, které všechny jsou (nebo byly) žáky této školy, takže už je to pěkná řádka let, co naše životy protínají Řeznovice, i když bydlíme někde úplně jinde. Zdejší filozofie, atmosféra a prostředí jsou mi od začátku sympatické, a protože jsem jednoznačně člověk orientovaný na lidi, velmi rychle jsem se tu se všemi spřátelila, nejen z řad zaměstnanců, ale i s nemalým počtem rodičů. Velmi to můj život obohatilo.

Stejný jev jsem mohla pozorovat u našich dětí, a díky přirozenému propojování, které zde funguje, jsem spoustu jejich spolužáků mohla poznat blíže, než by tomu bylo obvyklé jinde. Tento o úroveň výše posunutý kontakt s jinými než vlastními dětmi stojí do značné míry za tím, proč v této škole nakonec i pracuji. Děti jsou zde moc fajn, a když přišla možnost provázet je v kroužku při tvorbě časopisu, neváhala jsem ani vteřinu. K tomu se postupně přidal úvazek v odpolední družině, od září 2020 pak i práce asistenta pedagoga a administrativní činnost.

A co mě charakterizuje a baví?

Především mé pozitivní nastavení, které není u mě výsledkem snahy o pozitivní myšlení, ale prostě jsem se taková narodila. Mám ráda lidi, děti, zvířata, přírodu, hudbu a knihy. Často se směju (a ráda), legrace je pro mě nezbytné životní palivo. Stejně jako pohyb, především intuitivní tanec.

Na dětech mě fascinuje jejich schopnost být při tom, co dělají, zcela tady a teď, a jak se těší ze hry. Jsem ráda u toho, ráda tuto dětskou energii nasávám a ráda se od dětí učím. Na oplátku za to jsem tu s kreativní myslí a přátelským respektujícím postojem.

A moje zkušenosti?

Jedna část mého pracovního života byla o realizaci projektů (většinou firemních), druhou nohou se pak pohybuji v oblasti práce s lidmi. Po té, co jsem si vystudovala obor Kineziologie One Brain, jsem aplikovala klientskou praxi, která trvala cca pět let (kdy značnou část klientele tvořily právě i děti), a nadále, i když v trochu jiné formě, s lidmi stále pracuji (Bachovy esence, tanec pro ženy...). Vzdělání jsem si doplnila o akreditaci „asistent pedagoga“ a zde ve škole se mi naskýtá příležitost mix všech mých zkušeností propojit. Baví mě to a mám z toho radostJ A aby toho nebylo máloJ, začala jsem od října 2020 studovat na MUNI Pedagogickou fakultu (Vychovatelství)...