Mgr. Bc. Iveta Bučková

učitelka ZŠ, nyní na mateřské dovolené

Kdo jsem a kým jsem byla?

• V současné době jsem hlavě máma. Užívám si rodičovskou dovolenou s mojí dcerou. Každý den s ní je něčím krásný a výjimečný.
  • Jako učitelka pracuji od roku 2014, v Řeznovicích učím od roku 2015. Protože mě práce s dětmi baví, tak i teď chodím učit alespoň jeden den v týdnu a moc si to užívám.
  • Vystudovala jsem Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na Masarykově univerzitě v Brně. Abych více porozuměla individualitě všech dětí, vystudovala jsem ještě bakalářský program Speciální pedagogiky, také na Masarykově univerzitě.

Co mě baví a co dělám ráda?

• Baví mě moje práce. Učím se od dětí i od svých zkušenějších kolegyň. Cením si přátelského, vstřícného a podnětného prostředí v naší škole.
  • Jsem ráda se svojí dcerou. Udivuje mě, jaké pokroky dělá každý den, jakou má radost z každé maličkosti, z každého nového objevu.
  • Volný čas ráda trávím se svojí rodinou na procházkách v přírodě.
  • Ráda tvořím s dětmi i ve svém volném čase. Maluji, kreslím, zkouším háčkovat.
  • Baví mě sportovat. Hraju volejbal, lyžuji, jezdím na snowboardu.

Jaké vzdělání mě nejvíc ovlivnilo?

• Kurz Feuersteinova instrumentálního obohacování v rozsahu 80 hodin. Naučila jsem se, jak efektivně pokládat otázky, jak vést žáky k objevování vlastních způsobů řešení. Díky kurzu jsem lépe poznala sama sebe.
  • Kurzy výuky matematiky Hejného metodou v rozsahu asi 100 hodin. Díky němu jsem se naučila být dětem více průvodcem v učení. Naučila jsem se vytvářet různě obtížné úkoly tak, aby všechny děti mohly pracovat na své úrovni. Objevila jsem, jak může být matematika zábavná.
  • Kurz Čtením a psaním ke kritickému myšlení v rozsahu 80 hodin. Tento kurz mě naučil mnoho nových metod, jak pracovat s textem, jak zpracovávat informace, jak se efektivně učit.