ZŠ - Třeťácké pečení

Třeťácké muffiny a velikonoční pečení na Meetu

18.3. a 31.3. 2021

Třeťáci si nejen pochutnali na výborných muffinech, ale hlavně zažili pocit hrdosti, že je zvládli sami upéci. A to spolu! Přitom si dokonce procvičili trochu z matiky a také jazyk český. A jak to dokázali?

Předně to chtělo přípravu. Dle instrukcí si na uvedený čas nachystali všechny potřebné suroviny, jejichž seznam dostali předem mailem. Pak jsme se všichni sešli na společném Meetu a děti si ze sdílené obrazovky opsaly recept do sešitu.

Poté následovalo nezbytné vážení a odměřování a samozřejmě také společné domlouvání se, jak to s těmi ml, g a teplotou trouby vlastně je. Jakmile byly všechny otázky zodpovězeny, suroviny po kupě v množství dle receptu, míchalo se a plnily se košíčky. Čas samotného pečení pak děti využily k zápisu postupu práce do sešitu, aby až příště dostanou na muffiny chuť, měly kam sáhnout pro nápovědu.

Výsledek byl úspěšný, nejenom proto, že se muffiny všem povedly, ale právě pro to, že jsme to dokázali spolu. Kouzlo těchto okamžiků jsme zachytili na fotografiích, které si zde můžete prohlédnout

A protože to tak dobře šlo a děti to bavilo, odhlasovaly si další pečení na Velikonoce. Ve všech rodinách se tedy na svátečním stole budou usmívat beránci, navíc okrášlení bavlnkovými kraslicemi, které si děti mohly během času pečení vyrobit.