MŠ - Objevujeme svět

Konec školního roku byl o objevování světa.

Měli jsme čtrnáct dnů na návštěvu šesti kontinentů.

První návštěva putovala do Afriky. Tam jsou dětem nejbližší a nejznámější zvířata. Africká hudba s bubny a domorodí obyvatelé s maskami. Děti zaujaly také egyptské pyramidy a sfingy. 

Druhá návštěva zamířila do Evropy. V Paříži se skládaly Eiffelovky a italské těstoviny se proměnily v korále na krk. 

Asie nám připomněla nadcházející Letní olympijské hry. Děti stavěly Velkou čínskou zeď a vyráběly tradiční čínskou pokrývku hlavy. Zábavná byla manipulace s čínskými hůlkami. Uchopení hůlek a nabírání předmětů bylo pro některé velmi obtížné.

V Americe jsme navšívili týpí s indiány, na mazacích tabulkách postupně rostly kaktusy. Zkoušeli jsem se postavit jako socha Svobody. Děti společně stavěly mrakodrap z krabiček. První mrakodrapy vznikaly náhodně a proto vždy brzy padaly. Později se děti začaly domlouvat a vybíraly nejdříve velké, potom malé krabičky. Nakonec se jim podařilo postavit nejvyšší mrakodrap ze všech krabiček. Vznikaly i nákresy budoucí stavby.

V Austrálii nás přivítala zvířata, mezi jinými i klokani a hadi. Hadi, které si děti vyrobily, nebyli škrtiči, tak si je mohly dát okolo krku. 

Posledím kontinentem byla Antarktida. Děti chodily a balancovaly na ledových krách. Seznamovaly se s vývojem tučňáka, zahřívaly vajíčko nohama a zkoušely se s  ním pohybovat. 

Další návštěva byla vesmírná, proto bylo potřeba vytvořit vesmírné rakety. Vznikaly veliké i malé skládané z papíru. Společné odpočítávání odstartovalo let raket. 

Seznamovali jsme se s planetami sluneční soustavy, souhvězdími, která můžeme pozorovat na noční obloze. Do vesmíru jsme vystrojili kosmonauta Martina. 

Narozeniny oslavily tři slečny - Maruška, Nelinka a Jůlinka. 

Na návštěvě u Ulbrichů jsme pozorovali hady, želvy i kuřátka. Dozvěděli jsme se plno informací i zajímavostí. Ti nejodvážnější na hady sahali, nebo si je nechali dát kolem krku. 

Děti si užily hledání pokladu. Cestou hledaly kartičky a plnily úkoly. Splnily i poslední úkol - najít schovanou truhlu s pokladem. Ten si spravedlivě rozdělily a s chutí snědly. 

Žáci třetího ročníku si připravili a zahráli pohádku. Děti ocenily napínavý i legrační příběh, herecké nasazení a originální vyrobené loutky s kulisami.

Na závěr nás čekalo rozloučení s předškoláky. Na zahradě jsme se setkali s paní ředitelkou i rodiči. Předškoláci převzali knížku, kterou v první třídě budou číst, předškolní vysvědčení a vyvázanou knihu. Tu tvořily obrázky a pracovní listy z celého školního roku.

Následovalo poslední školkové focení, prohlížení knih i vysvědčení, pojídání občerstvení a přání, aby budoucí školáci s radostí objevovali i ten školní svět, do kterého vstoupí po prázdninách.

Objevujeme svět.