ZŠ Páťáci - Jak pokračujeme s učením doma?

Bingo, Vesmír, Deník flow a vlastní téma

Jak pokračujeme? Opustili jsme Skype a potkáváme se přes Google meet.

Plnili jsme Bingo. To jsme si fakt užili. Mohli jsme zažít i některou ze školních akcí na dálku - Noc s Andersenem, Jarní koncert nebo besedu s ornitologem.  

Někteří se naučili na počítači pracovat v programu Canva (tvorba plakátků a pozvánek) a myšlenkovou mapu v programu Coogle.  

V samostatném učení nás čekalo velké téma o vesmíru. Po třítýdenním vyhledávání informací nás čekala velká vědecká konference.  

Pracujeme na osobních tématech, každý zjišťuje a do vlastní knížky zapisuje informace o tom, co ho baví - koně, zbraně, domácí mazlíčci...

Píšeme do Deníku flow a pravidelně si z něj čteme, některým se daří opravdu zapisovat každý večer. Zapisujeme tři dobré věci, které nás ten den potkaly. A pak udělujeme body od 1 do 10, 10 je pro bezva den. Cílem psaní deníku je zvýšit radost z obyčejných věcí. A nepřímo tak ovlivnit výsledky a spokojenost nejen ve škole, zvýšit vlastní kreativitu i dovednost pokračovat, když nastane nějaký problém. Zkrátka stát se optimističtějším.

V Dějinách se zabýváme 2. světovou válkou. V Českém jazyce jsme každý poslouchali rozhlasovou hru Ostrov v Ptačí ulici a pak na dálku společně diskutovali.

O čem knížka podle dětí je? O válce, o schovávání, o Alexovi, o utíkání před Němci, o statečnosti Alexe, o Židech a ghetu, o zachraňování. Příběh byl opravdu krásně zpracovaný a knížku určitě pořídíme do školní knihovny. Sami páťáci jí udělili 7 - 10 bodů z 10. 

A ještě jsme se přiučili trochu o mluvnických kategoriích, desetinných číslech nebo osové souměrnosti.

Rozhodně nezahálíme. Jen už se všichni těšíme, až se uvidíme naživo. A zatím to vypadá, že se sejdeme téměř všichni.  

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/wcvXQKk25FkMh5c47