MŠ - Jedeme na výlet

Téma výletů nás zajímalo od 15. června až do konce školního roku.

Na cestování jsme si nejdříve vyrobili pořádný kufr. Do něj jsme postupně přibalovali důležité věci.

Nejprve jsme si užívali stanování. Poznali jsme potřebné vybavení a s kytarou zpívali táborové písničky. Kdo ještě nezažil, tak vyzkoušel ležení ve spacáku. Objevovali jsme výtvarné techniky v přírodě a dokončili naše keramické tvoření. Na vycházkách nás okouzlily mladé husy. 

Podpořili jsme pitný režim pitím vody z poskládalného papírového kelímku. Děti vyzkoušely vytvořit skládané puzzle, na dřevěné destičky malovaly svoje obrázky.

Přesunuli jsme se k vodě a dalším nezbytným prázdninovým doplňkem byly originální sluneční brýle, plavky a žabky na nohy. Vše jsme nezapomněli přibalit do kufrů. 

Pod slunečníkem na pláži byla odborně prováděná masáž s kamínky podle zvoleného obrázku na kartě. Proběhla také módní přehlídka, kde byly představeny nejnovější trendy v prázdninové módě k vodě. Módní styly se projevily i v návrzích a provedeních plážových osušek.

Naše cestování nám zpestřily oslavy narozenin. Zpívali a přáli jsme čtyřem oslavencům. Nejdříve slavila Zlatka, potom Štěpán, další byl Jáchym a zakončila to Nela. 

Tak jako na táboře děti hrály společné hry a hledaly ukrytý poklad. Cestu k němu ukazovaly šipky. Během cesty hledaly ukryté dopisy s úkolem. Po přečtení předškoláky je společně plnily a na konci cesty našly truhlici se sladkým pokladem.  

Naučili jsme se prázdninovou písničku a po řece poslali první poskládánou papírovou loďku. Druhou loďku si děti odnesly domů a mohou ji poslat po vodě s rodiči o prázdninách z místa, které společně navštíví. 

Do prázdninového kufru patří prázdninová knížka. Děti vybíraly jejich oblíbenou knížku, povídaly o ní a kreslily obrázek.. 

Kufry jsme už dobalili a děti si je odnesly domů.

Prázdniny mohou začít, jedeme!