MŠ - Lidské tělo

O lidské tělo jsme se v mateřské škole zajímali od 11. listopadu do 29. listopadu.

Naše zdravá těla jsme posilovali cvičením v tělocvičně, zdoláváním překážek na vycházkách i otužováním ve "vodě". Nejoblíbenější hrou byla hra na doktory a pacienty. Děti se střídavě staly pacienty s nejrůznějším onemocněním, které vyšetřovali i ošetřovali špičkoví odborníci. O jejich kvalitě svědčili jen samí úspěšně vyléčení pacienti.

Děti se staly odborníky na rentgen, dokázaly nakreslit kostru, kde modelem byl náš Kosťa. Obrys lidského těla zachycovaly mladší děti pomocí kostek a zároveň zkoušely, jestli mají všichni ve třídě stejně velkou postavu. Vlastík se stal modelem pro obkreslenou postavu, do které starší děti umisťovaly některé orgány (srdce, plíce, žaludek, ...). Nápovědu nacházely v encyklopediích a na modelu lidského těla. Ranní rozcvička probíhala naboso na lokomočních chodníčku.

Zajímali jsme se o tvar lidské lebky, společně jsme vyráběli kostry. Názvy částí lidského těla jsme se učili hrou ve skupině. Vyzkoušeli jsme, jak nám fungují naše plíce. Prakticky jsme je otestovali také při tanečním vystoupení skupin. 

listopadové fotky