Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

ZŠ – Tower running

S druháky jsme se rozhodli, že se pustíme do projektu. Dlouho jsme diskutovali a vybírali z navrhovaných témat. Nakonec zvítězilo téma sport. Vytvářeli jsme myšlenkové mapy a zjišťovali, o co všechno bychom se mohli zajímat. Vybrali jsme si tower running. Zjišťovali jsme informace o budovách světa, kde tento sport provozují. Porovnávali jsme je podle počtu schodů a začali trénovat.

Několikrát týdně jsme běhali do schodů ve škole a zapisovali si, kolik schodů už kdo zdolal. Před námi stála výzva. Vyběhneme na nejvyšší budovu v ČR – AZ Tower v Brně. Psali jsme dopis na AZ Tower, vysvětlovali náš záměr a poprosili o možnost tuto budovu navštívit. Paní správcová byla úžasná. Vše zajistila a my jsme vyrazili. Jeli s námi i někteří rodiče. Oblékli jsme si školní trička a běželi stejně jako závodníci, kteří se tomuto sportu věnují. Všichni druháci i rodiče vyběhli 30 pater a 631 schodů.

Učili jsme se vůbec? A pokud ano, tak co?
-        Psaní vlastních jmen budov.
-        Přesný přepis.
-        Čtení s porozuměním – zjišťování informací o budovách.
-        Porovnávání čísel – řazení budov podle počtu schodů.
-        Práci s kalkulačkou – počítali jsme, kolik schodů už kdo vyběhl a přičítali k předchozím výkonům.
-        Psát dopis.

Ale hlavně – jít za svým cílem, trénovat, podporovat se, překonávat překážky. Zažili jsme, že vynaložená námaha a vzájemná podpora stojí za to.

FOTOGALERIE

Copyright © Základní škola Řeznovice 2024. Všechna práva vyhrazena.