Pomůcky a první třídní schůzky

Informace o třídních schůzkách a pomůckách pro školní rok 2019/2020

Třídní schůzky jednotlivých ročníků se budou konat hned v prvním týdnu:

ve středu 4.9.3. a 4. ročník od 15:30 hodin

ve čtvrtek 5.9.1., 2. a 5. ročník od 15:30 hodin

Třídní schůzky jsou pouze pro dospělé, nabízíme hlídání dětí, které po dobu schůzky zvládnou být bez Vás.

Letos už budeme opět zajišťovat pitný režim. Děti budou mít k dispozici šťávu a v chladných měsících čaj.

Pomůcky pro 1.ročník

• Papuče s podrážkou, která nezabarvuje podlahu, hrnek na pití (podepsaný, lépe plastový či plechový), sirup, čaj, cukr krystal (krupice)
  • Do třídy 2 balení papírových kapesníků nebo 2 krabičky
  • Do pouzdra nebo aktovky podepsané (osvědčila se permanetní fixa nebo štítek přelepený izolepou: lepidlo v malé tubě (tuhé), tužka/y č. 1, 2, nůžky, guma, pastelky (vyzkoušejte, aby dobře kreslily i bez přítlaku), flétna (z hudebního obchodu, ne z hračkářství), obaly na učebnice a sešity – 4 velké, 2 malé a 1 atypická velikost 16,5 cm na 23,5 cm (obaly můžete dokoupit postupně během prvního týdne, lze i vytvořit z balicího papíru, novin)

Temperové barvy, ostatní výtvarné potřeby a sešity budou pořízeny z peněz za byliny.

• Do Tv vše podepsat a dát do plátěné tašky nebo sáčku: švihadlo, tepláky, triko, kraťasy, cvičky s podrážkou, která nedělá barevné ani bílé stopy (vyzkoušejte, prosím, v obchodě). Pokud dítě nechodí do školy ve sportovní obuvi, je potřeba na podzim a na jaře ještě tenisky na cvičení venku.

Na každou hodinu Tělesné výchovy si děti budou nosit láhev s pitím.

• Do školní družiny: podepsanou pláštěnku. Vhodné je i oblečení na ven uschované ve skříňce (do družiny či do Prvouky – na terénní výuku, při jakékoliv nehodě ve škole, např. polití se)

Pomůcky pro 2. – 5. ročník

• Do třídy 2 balení papírových kapesníků nebo 2 krabičky
  • Do pouzdra nebo aktovky podepsané: lepidlo v malé tubě (tuhé), tužka/y č. 1, 2, od 4. roč. č.3, nůžky, guma, pastelky (vyzkoušejte, aby dobře kreslily i bez přítlaku), flétna (z hudebního obchodu, ne z hračkářství), od 3.roč. trojúhelník s ryskou a kružítko, malá kalkulačka, obaly na učebnice a sešity – můžete dokoupit postupně během prvního týdne, lze i vytvořit z balicího papíru, novin
  • Do Vv podepsané: zástěra nebo pracovní košile (může být starší delší triko), igelitový ubrus na lavici o rozměrech 70x50 cm (delší ubrusy zastřihneme, z přeložených padají pomůcky), vodové barvy (štětců je ve škole dost, letos pořizovat nemusíte), papírová lepicí páska, 2x barevné nelepicí papíry, 20 tvrdých výkresů formátu A3, 2 skicáky formátu A4

Temperové barvy, ostatní výtvarné potřeby, pracovní sešity a sešity budou pořízeny z peněz za byliny.

Na každou hodinu Tělesné výchovy si děti budou nosit láhev s pitím.

• Do školní družiny: podepsaná pláštěnka (2. a 3. ročník)