2. pololetí v družině

Jaro a léto jsou nejkrásnější měsíce, to platí nejen pro život, ale i pro družinový čas.

Jaro v družině
Letošní jaro jsme si v družině užili, kromě tradičních radovánek, které nám poskytuje venek (zahrada a hřiště) - jako například lezení po stromech, stavby v pískovišti, domečky pro šneky, dekorace z přírodnin, věnečky z pampelišek… - jsme se mohli poradovat například i trampským dnem, kdy jsme opékali špekáčky. Ty si děti zasloužily úklidem v rámci akce Ukliďme Česko. Velká legrace se konala při sportovních hrách, které dětem organizoval Mirek. Stejně tak při Dni dětí = den plný aktivit a úkolů v rámci odpoledne v družině. Mozkové závity si pak zejména kluci procvičili při Rubikové kostce, která se letos stala velkým hitem. Holky zas naopak hojně hrály divadlo, tančily, provozovaly koňské dostihy… Milovníci rukodělných činností si také přišli na své. Však nahlédněte do fotogalerie.

Léto v družině
Léto 2022 bylo v naší školní družině nabité, jen výčet všech aktivit by vydal na pořádný odstavec. Co je ale v naší družině nejvíc, je fakt, že jsme maximálně venku. Děti pak mohou kromě spontánní hry v přírodě zažívat i takové věci jako sběr třešní, brouzdání a koupání v řece, opracování dřeva, hraní divadýlek pod třešní, tvorba pláže nebo zákopů na pískovištích… Výjimečnou zábavou jsou pak vodní hrátky, které jsou v horkém počasí samozřejmě v permanenci. A když chceme indiánský den, a ten jsme chtěli, tak ho pak můžeme udělat opravdu autentický. S lovem bizonů, s pečením placek v hliněné peci, výrobou totemu… atd. Viz samostatný článek o tomto dni. Skoro je nám líto, že to zase končí, ale vzpomínky zůstanou navždy. I díky fotografiím, k jejichž prohlídce vás zveme. fotogalerie